Blog > Komentarze do wpisu
Zbojkotuj mnie

Czyż to nie cudowne, że żyjemy w świecie, gdzie wszystko jest takie proste.  Nie ma wątpliwości, kto jest dobry, a kto zły, który kamień jest usprawiedliwiony, a który zasługuje na surową reprymendę ONZ, czyje cierpienie jest godne współczucia, a czyje obrzydliwe.  Ten zły, wiadomo, musi zostać ukarany.  Najlepiej więc go zbojkotować.  Wtedy zły będzie jeszcze bardziej zły i kły ociekać mu będą czerwieńszą krwia, dobry natomiast czuć będzie się jeszcze lepiej, jeszcze bardziej błogo, tak, że jakieś nieistotne grzeszki  w mig zamienią się w zalety.

  

Jeśli więc myszlisz, że jesteś za gruby, niezbyt mądry lub może trochę niesprawiedliwy dla starego sąsiada, nie martw się, tylko zbojkotuj mój blog made in Israel.  Od razu poczujesz sie lepiej.  Nie muszę się lustrować, to dam się zbojkotować.  Wiedzcie, że mam dobre serce. 

.

P.S.  O brytyjskim bojkocie izraelskich naukowców można przeczytać tu.  A swoją drogą ciekawe jaka byłaby reakcja świata, gdyby to nie brytyjscy naukowcy, a polscy profesorowie zdecydowali, że nie życzą sobie kontaktów z izraelskimi kolegami.  Coś mi się wydaje, że znajome słowo na "a" pojawiałoby się w co drugiej linijce, a wysysanie z mlekiem matki w co trzeciej.  Czyż to nie cudowne, że żyjemy w świecie, gdzie wszystko jest takie proste
piątek, 01 czerwca 2007, zydoweczka

Polecane wpisy

  • Reaktywacja

    A bylo tak… Po miesiacu (miesiacach?) niezagladania ani na blog ani na poczte gazetowa postanowilam zdobyc sie na odwage i troche podejrzec, co sie tam dz

  • Do uslyszenia

    Moi drodzy, Jak pewnie zdazyliscie juz sie zorientowac, blog zostaje zawieszony na jakis czas. Troche to jednak nie elegancko znikac takbez slowa, dlatego chcia

  • Poranny rytuał

    Mały codziennie rano mówi ze mną modlitwę „Szma”. Mimo że słów specjalnie nie pamięta i zadowala się rytmicznym mruczeniem, to zawsze pamięta, że d

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Pan Cygaro, *.internetdsl.tpnet.pl
2007/06/01 09:08:30
a mnie się i tak samo nasuwa słowo na a...
a nawet kilka. ach, Angole...
-
2007/06/01 09:19:18
różne są słowa na a..., i nikt nie ma monopolu na brak szacunku dla inności sąsiada swego. Z tego braku szacunku biorą się te a... .
A propos, kiedy pojawi się jakiś komentarz do sprawy wizyt izraelskiej młodzieży w Polsce?
-
cynthia76
2007/06/01 09:59:41
Ja cię na pewno nie zbojkotuję. Naród żydowski jest od Boga, wystarczy poczytać stary testament. A dla chrześcijan dobrą wiadomością powinno być, że Jezus był Żydem, był obrzezany itd. Jego matka i wszyscy apostołowie to tez żydzi. Głupio się ludzie zachowują modlą się do swoich ikon, a potem opluwają naród którego ich święci są częścią.
-
2007/06/01 11:41:13
Żydóweczko, właśnie czytam reportaże Mario Vargas LLosy "Izrael-Palestyna. Pokój, czy święta wojna." W tych relacjach prostota świata w wizjach pewnych osób jest porażająca (niestety czasem dosłownie).
-
2007/06/01 12:30:26
Czytam Twoje słowa i tak sobie myślę.. smutne to,bo mnie to juz nie porusza tak bardzo. Po przyjeździe do Polski- w maleńkiej wioseczce, w wiejskim sklepiku- starszy pan opluł mnie- bo przez Żydów zginął ktoś z jego rodziny. Miałam wtedy 12 lat i zrozumiałam chyba za dużo jak na ten wiek.
-
upl
2007/06/01 13:03:06
idiotyzm
mi sie nie podoba polityka UK w Iraku i co? mam brytyjskich znajomych bojkotowac? idac tym tropem kazdemu mozna cos zarzucic i zaczac bojkotowac
na koncu okaze sie, ze jedyna osoba z jaka wypada mi sie zadawac bede ja sama :/
-
2007/06/01 13:03:31
w każdym narodzie są tacy którzy chętnie opluli by innych, mając swój naród za najlepszy. Nikt nie ma na to monopolu, nikt nie jest z tego wyłączony.
Niedawno oglądałem reportaż z przejść granicznych między Izraelem a Autonomią Palestyńską. Zgroza, jak młodzi izraelscy żołnierze traktują Arabów, włos mi na głowie stawał, bo widziałem jak Niemcy traktowali Żydów w gettach. Reportaż nakręcili filmowcy izraelscy. Żeby pokazać prawdę.
Nie ma tak, że jakiś naród jest zły, a inny dobry, wszędzie są tacy i tacy ludzie. Dla tych porządnych zadaniem jest tłumaczyć i sprawiać, by ludzie się nawzajem poznawali.

Gospodyni, dobrze że prowadzisz tego bloga - to jeden ze sposobów, w który ludzie innych narodowości mogą poznawać zwykłe (i niezwykłe też) życie zwykłych Żydów. To pozwala pokonać jeden z powodów dla których Żydzi bywali nielubiani w swej historii - hermetyczność ich kultury. Robisz coś wielkiego i wspaniałego. Tak trzymaj.
Pozdrawiam - Borsuk

PS jak jest borsuk po hebrajsku?
-
socjopatyczna_malkontentka
2007/06/01 14:20:08
Angielscy naukowcy bojkotują izraelskich, bo uważają politykę rządu za złą. Czysty absurd. Zbojkotuję teraz najbliższą cukiernię - z powodu braku deszczu. Świat jednak jest dziwny. Zawsze w takich "razach" ;) opisujję rysunek Edwarda Lutczyna. Dziecko z odgryzioną do łokcia raczką, usmiecha się i patrzy na rybkę z żebami pływającą w słoiku i mówi: Psychika oswojenej piranii jest bardziej złożona niż myślałem.
Brawo dla wszystkich angielskich naukowców z odgryzionymi łapkami. Brawa dla piranii, brawa dla słoika.
-
socjopatyczna_malkontentka
2007/06/01 14:20:58
znów literówka, przepraszam - zamiast żebami, ma być zębami
-
Gość: Nina, 66.238.115.*
2007/06/01 19:52:48
To sie panowie popisali. Szkoda, ze nie bojkotowali wlasnego rzadu ktory sobie zrobil z dzisiejszego Izraela i Palestyny terytorium podlegle a potem - jak udzielny ksiaze - podzielil.
Szkoda, ze nie przeszakadzalo im, jak zajechali Irlandie i patrzyli na Irlandczykow zdychajacych a potem imigrujacych z glodu.
A polityka Rosji putinowskiej jakos im nie przeszkadza? Wzruszajaca doprawdy wybiorczosc.
-
2007/06/02 12:34:31
Mam wrażenie, że za tym wszystkim kryją się polityczne motywy. W Anglii jest bardzo dużo arabskich przedsiębiorców i duża społeczność islamska. Prawdopodobnie to oni manipulują Angoli, którzy częściowo ze strachu a częściowo przekupieni, produkują takie bojkoty. Niemcy popierali wprawdzie Arafata, ale, nigdy by się nie odważyli czegoś takiego zrobić Izraelczykom, nie tylko ze względu na historię ale i dlatego, że mają więcej rozumu.
-
2007/06/03 03:58:31
Chciałbym mieć taki zdecydowany pogląd na tę sprawę, jak Ty, lecz, niestety, nie potrafię. Ciebie bojkotować nie zamierzam, bo piszesz po prostu świetnie i o tym, co chcę poznać lepiej. Wciąż tak mało wiem ...
O tym bojkocie dotąd nie słyszałem, jakoś mi umknęła ta wiadomość. Przeczytawszy ten artykuł, który linkujesz, wiem jednak, że na jego podstawie nie będę wyciągał wniosków, bo jest zanadto jednostronny.
Formuła bojkotu jest dla mnie apriorycznie zła, bo szkody zazwyczaj czyni rykoszetem nie tym, których się bojkotuje. Poniekąd to znamy z autopsji.
W tym przypadku, sądzę, że Ty przejmujesz się bardziej niż bojkotowani naukowcy.
-
2007/06/03 09:46:24
Zabociek, co to znaczy jednostronny artykuł? Tu chodzi o FAKTY a nie o ich komentarz. Faktem jest nawoływanie do bojkotu! I to jest karygodne. W Twoim komentarzu pobrzmiewa między wierszami niechęć do narodu izraelskiego. Zajrzyj najpierw do podręcznika historii, następnie zrewiduj uprzedzenia i zacznij myśleć obiektywnie, tzn. bez udziału brzucha - potrafisz tak?. Izrael musi się bronić przed terrorystami arabskimi - innego wyjścia nie ma. Terroryści są fanatyczni i niesłychanie silni - kto ich wyposaża w broń i amunicję? Dlaczego tacy prezydenci jak Achmadinejad z Iranu pozwalają sobie na wypowiedzi, że Izrael powinien być zmazany z powierzchni ziemi? Zyd wieczny tułacz ma prawo do ziemi, prawo do pokoju i wreszcie spokojnego życia. I to są obiektywne fakty, a kto tego nie rozumie, musi umrzeć głupim.
-
2007/06/03 11:57:55
Ricardo – nie masz racji. Nie mam uprzedzeń ani do Izraelczyków, ani do Palestyńczyków, a nawet do Polaków. Do żadnej nacji, czy rasy. To dla ustalenia z jakiej pozycji się wypowiadam. Nie przyjmuję jednak nigdy za paradygmat czyichś emocjonalnych opinii. Szanuję i wręcz uwielbiam Żydóweczkę, lecz wpis, pod którym się spieramy, napisała agresywnie i bez dystansu. To jest zrozumiałe, lecz ja wówczas baczniej przyglądam się sprawie. Dlatego nie piszę, że ją popieram, czy, że się z nią nie zgadzam. Podobnie napisany jest artykuł o bojkocie naukowców. Emocjonalnie, wykazujący, że narasta zła wola wśród Brytyjczyków. Czyli Anglicy, to antysemici.
W naszym kraju ostatnio jest bardzo popularny sposób takiego opisywania FAKTÓW, że stają się one bardziej komentarzami niż obiektywnymi relacjami z wydarzeń. Z góry narzucają odbiorcy, gdzie jest racja. Zgadzam się, że bojkot jest sposobem, który przyniesie tylko zło, lecz – mimo całej sympatii dla Izraela – nie mam już takiej dla posunięć jego rządów. Oczywiście, wiem, że wynikają one z syndromu „oblężonej twierdzy” i być może bez drastycznych metod państwa Izrael już by nie było. Zrozumienie i nawet akceptacja takich działań z racji stanu wyższej konieczności, nie oznacza – w moim – przypadku – bezwarunkowej aprobaty.
Póki co – jak pisze Żydóweczka – nie wiem, który kamień jest bardziej święty. Czy ten którym obrzucają Żydów Arabowie, czy ten w murze, którym Izrael się od nich odgradza.
Pozdrawiam
-
anuszka_ha3.agh.edu.pl
2007/06/03 13:24:07
www.ucu.org.uk/
UCU jest największym brytyjskim związkiem zawodowym pracowników uczelni. A więc to związek zawodowy wzywa do bojkotu, a nie uczelnie jako takie bojkotują.

Tak czy inaczej nie mieści mi się to w głowie. Nie potrafię sobie wyobrazić, żeby naukowiec miał nagle przerwać współpracę z drugim naukowcem - bo on jest z Izraela. Trzeba na głowę upaść, żeby zrywać owocne współprace z powodów politycznych... 8-O
-
2007/06/03 19:34:28
a ja PRZYZNAM SIE ze bojkotuje izraelskie owoce zeby zaprotestowac przeciwko murom jakie Zydzi buduja zeby sie odgrodzic od Arabow.
dla zrowowazenia zeby nie bylo ze wykonuje slowo na ''a'' bojkotuje takze daktyle i figi wyprodukowane przez Arabow
-
2007/06/03 20:00:59
Czytam z ciekawoscia Twego bloga,nie bojkotuje go:-)))Podpisano Stara baba:-))
-
misty_b
2007/06/03 21:56:51
The Shaigetz has a nice post about the UCU boycott on his blog, too. In English, though. Second part of the article.
theshaigetz.blogspot.com/2007/06/british-jew-bugs.html

And speaking of boycotts, I already got used to "Death to Israel" graffitis here in "neutral" Sweden.
-
2007/06/03 22:18:49
Brattany nie wyglupiaj sie. Bojkot i rozne embarga ida na szkode ludnosci. Sprobuj w inny sposob wplynac na politykow.
-
2007/06/03 23:47:39
Żydóweczko, a może jakieś zdjęcia nowo narodzonego zarzucisz?
-
2007/06/04 16:09:31
Żydóweczka:

'P.S. O brytyjskim bojkocie izraelskich naukowców można przeczytać tu. A swoją drogą ciekawe jaka byłaby reakcja świata, gdyby to nie brytyjscy naukowcy, a polscy profesorowie zdecydowali, że nie życzą sobie kontaktów z izraelskimi kolegami. Coś mi się wydaje, że znajome słowo na "a" pojawiałoby się w co drugiej linijce, a wysysanie z mlekiem matki w co trzeciej'.

O, o, o, dokładnie. Być może Brytyjczycy nie są pokarani "Gazetą Wyborczą" i gronem zawodowych łowców antysemitów. Szczęściarze.
-
Gość: Klu, *.rodlo.sdi.tpnet.pl
2007/06/04 16:23:09
Jak ja lubię taką idealizowaną kiczowato jedność myśli... czy się mylę, że powstanie państwa Izrael było poprzedzone i utorowane, miedzy innymi, długą i krawą akcją terrorystyczną bojowników żydoswkich? Kóz to wie czy za lat dziesiat w Państwie Palstyńskim obejmujacym częściowo dzisiejszy Izrale nie staną pomniki terrorystów arabskich - bohaterów narodowych w ich "jakże słusznej walce z najeźdźcami żydowskimi"...
Niby dlaeczego i jak to uzasadnić, że Żydom się bardziej należało państwo na tej ziemii niż Palestyńczykom?
Polityka rządu izraelskiego wobec palestyńczyków - jak by noie braż prawowitych mieszkańców tych ziem - jest fatalnie arogancka i egotyczna. Nie dziwię się protestom elity brytyjskiej - nawet jeśli ich formy są absurdlanie dobrane.
-
2007/06/04 18:32:41
ricardo ..
na politykow ? czy mozemy wplynac na politykow ?
tyle moge ze prowadze swoj maly bojkot ani nie polityczny ani nie antyreligijny czy antysemicki czy antyarabski ...bojkot antyczlowieczenstwa raczej
-
2007/06/04 21:10:45
Żydóweczko, w sumie to dobrze że napisałaś o tym brytyjskim bojkocie. Rozumiem dobrze Twoje poczucie żalu i krzywdy z powodu niesprawiedliwego osądu. Wielu Polaków tak się czuje, kiedy na świecie pisze się o nas jako o narodzie antysemitów.
-
jotesz
2007/06/05 08:59:16
Gościu - słyszałeś dobrze, ale w którym kościele bili w dzwon to juz nie bardzo...
Ja też słyszałem o terroryźmie żydowskim przed powstaniem państwa Izrael, ale skierowany on był przeciw wojskom angielskim a nie ludności arabskiej - pewnie zle pamiętam.

Ja bojkotuję bojkoty - tylko sobie daję prawo decydowania o tym, co chcę bojkotować. Bojkotuję agresję i chamstwo. Bojkotuję antysemityzm i rasizm. Nie lubię antypolonizmu, ale zanim go zbojkotuję to staram się zrozumieć, czym jest spowodowany...

Smutno mi, gdy państwo demokratyczne stosuje metody niedemokratyczne, ale zanim zarzucę to Izraelowi, to uważnie przyglądam się, czy na moim podwórku nie dzieje się podobnie. Zanim rzucę kamieniem, to pomyślę...

Pewnie nie rzucę nigdy, zwłaszcza w kraj, który gości moje dziecko. Zawsze będę się martwił o jego bezpieczeństwo. Kraju i dziecka...

Pozdrowienia i powodzenia
-
Gość: Klu, *.devs.futuro.pl
2007/06/05 12:03:17
Ejże Jotesz... terroryzm jest terroryzmem nawet jeśli był skierowany przeciw pracownikom administracji brytyjskiej jak by nie brać wprowadzającej jakiś, elementarny ład. Poza tym źle słyszałeś, gdyż nie tylko przeciw wosjkom brytyjskim ale i Arabom się dostawało programowo wręcz. Powstanie państwa izrael bylo krwawe... A czy słyszałes o terroryźmie uprawianym przez państwo Izrael przeciw cywilom palestyńskim i z państw ościennych, o stosowaniu swoistej odpowiedzialności zbiorowej?
Bardzo dobry akcent zamieściłeś na zakończenie wypowiedzi.. warto pomyśleć nim się coś napisze.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2007/06/05 13:27:45
Zydoweczka klamie jak zwykle.Jakos nie przeszkadza jej ludobujstwo jakie narodowo-socjalistyczne wojska dopuszczaja sie na biednym palestynskim narodzie!
-
2007/06/05 15:01:58
Żydóweczko, nie chciał bym, żeby ktoś nazywał mnie kaczystą tylko dlatego, że miszkam w Polsce rządzonej przez Kaczyńskich. Dlatego, choć wiele działań rządu Izraela bywa kontrowersyjne, nie podjął bym bojkotu Izraelczyków.
Swoje opinie, oprócz tego co słyszy się w mediach, staram się opierać o osobiste doświadczenia. Jeśli chodzi o Żydów, to znam Ciebie poprzez tego bloga oraz pewną żydowską rodzinę z Bergerac we Francji. Mam tylko dobre doświadczenia.
I trzymam kciuki ci co mieszkają w Izraelu odnaleźli wreszcie pokój i spokój. Najlepszą drogą do tego jest dialog. Bojkot jest dialogu zaprzeczeniem.
-
2007/06/06 12:34:11
Należałoby w tych komentarzach zastanowić się nad pojęciem terroryzm. Walczący o niepodległość to przecież nie terroryści tylko np. powstańcy, pod warunkiem, że nie kierują się przeciwko ludności cywilnej ani nie zagrażają jej zdrowiu i życiu. AK i AL były dla Niemców bandami i terrorystami, dla wszystkich innych prowadziły one walkę wyzwoleńczą. Tacy są i wśród Palestyńczyków. Rozumiem ich dążenie do niepodległego państwa i normalnego życia. Ale np. Hamas to całkiem coś innego. Samobójcy mordujący niewinną ludność motywowani do tego przez imamów z Arabii Saudyjskiej, modlący się w największej tam świątyni o zgubę Izraela to już wyższa szkoła terroryzmu. To terroryzm państwowy, a odpowiedzialni za to są przywódcy podburzający ludność. Dlaczego nie ma tolerancji, że o miłości bliźniego już nie wspomnę? Dlaczego są gorsze albo lepsze religie? Wszystko zależy od tego, kto je wykorzystuje i do jakich celów. Bo w gruncie żadna religia nie głosi że pragnie zagłady jakiejś rasy czy narodu.
Kiedy przysłuchuję się dyskusjom na temat islamu i rzucane w nich pozbawione kontekstu cytaty, myślę o treściach starego testamentu, z którym można też coś takiego zrobić - np. "oko za oko, ząb za ząb". Zaden chrześcijanin nie bierze tego przecież dosłownie.
-
Gość: , 77.119.186.*
2007/07/14 20:30:07
Witaj!
Bardzo mnie interesuje,jak doszlo do Twojego malzenstwa i przejscia na religie judaizmu.Rozmiem,ze jezeli Mama byla Zydowka oficjalnie przchodzic nie musialas.Gdzie to opisujesz?Ja jestem z ojca Zyda,niewierzaca,ale zafascynowana ortodoksyjnym judaizmem.
Czy mozemy sie poznac?
Iwona
-
Gość: tgn, *.wroclaw.dialog.net.pl
2008/07/07 12:11:57
Gdy caly swiat zbojkotowal RPA nakladajac na ten kraj sankcje za polityke apartheidu to tez sie tak oburzaliscie?
-
Gość: ks. Henryck USA, m?drzec uci?nionych, 12.50.122.*
2009/03/01 20:59:56

+ Szczęść Boże +

Niestety od wieków "Nas masoni błyskotkami łudzą... i papugą" - jak mawiał jeden kapłan najwyższy. A Polak głupi i przynęte chwyta. Dopiero jak szydło wyjdzie z worka mosznowego to się opamięta. Już był przykład faryzeusza z masońskiej telewizji. A TV Trwam oglądać nie nastarczy? Nie dać się łudzić, Polska ma być Polską, a Polak Polakiem. Krzewić należy hasła: Bóg - Honor - Ojczyzna. Wystrzegać grzechów:
1. Najpotężniejszy wyuzdany i zdziczały seks (ze służebnicą, z kurtyzaną, z pomazanką Bożą, z pryncypałką, z przedramieniem, ze zwierzętami, ze zmarłymi).
2. Skąpienie pieniędzy na Proboszcza swego jedynego.
3. Rozpusta majątkowa, gastroekonomiczna i opływanie w luksusie.
4. Marnotrawienie nasienia.
5. Ofiarowanie dziecku czego ciało zapragnie.

Panie Boże wszechmogący, zerwij kajdan złoty z ręki mej bym dostąpił bram niebios Twych! Zlituj się nad ludem wybranym - Polakami, by jak ja kąpał się w bogactwie Twego miłosierdzia. Panie co w Jasnej świecisz Bramie: zmiłuj się nad nami. Kyrie eleison, Chryste eleison. Panie Jezu co z narodu wybranego Polskiego zrodzon, zdejm klątwę masońską z Ziemi Naszej Polskiej i nie pozwól by srom nastał obrzydliwy, jęk i zgrzytanie zębów, by z czeluści piekielnych masoński jad zalał Nasze umysły. Panie, zdejm jarzmo, nałóż bierzmo! Nie jesteśmy gadami. Twój uniżony arcykapłan.
Kyrie!

+