Blog > Komentarze do wpisu
Reaktywacja

A bylo tak… Po miesiacu (miesiacach?) niezagladania ani na blog ani na poczte gazetowa postanowilam zdobyc sie na odwage i troche podejrzec, co sie tam dzieje. Zerknelam raz i nie spadly na mnie gromy. Zerknelam drugi raz, troche odwazniej i ze zdumieniem stwierdzilam, ze wciaz mnie odwiedzacie i ze wciaz piszecie. I zapragnelam powrocic na lono blogosfery. Wiadomo, Nowy Rok, nowy rozdzial, nowy blog…

Wiele sie u nas zmienilo. Dla wielbicieli pustyni i hummusu to niestety przykra wiadomosc, dla zwolennikow lasow mieszanych i skrzydelek kurczaka w sosie BBQ jak najbardziej dobra – Zydoweczka nadawac teraz bedzie, patrzac nie na palmy i owoce kaktusa, ale na zwykla jarzebine. Ale wiadomo, my, wyznania mojzeszowego, zawsze sercem z Izraelem, wiec Izraela na pewno nie zabraknie. Tyle tylko, ze o wielbladach sprzed bramy Yaffy pisac bede, czujac na plecach oddech niedzwiedzia brunatnego. Ot, takie zycie….

A co sie dokladnie wydarzylo, przeczytacie na nowym blogu .

Zapraszam wiec na http://zydoweczka2.blox.pl/html
czwartek, 20 września 2007, zydoweczka

Polecane wpisy

  • Poranny rytuał

    Mały codziennie rano mówi ze mną modlitwę „Szma”. Mimo że słów specjalnie nie pamięta i zadowala się rytmicznym mruczeniem, to zawsze pamięta, że d

  • O arbuzach nie będzie

    Wyjaśniam również sprawę bezpestkowych arbuzów, o których miałam napisać więcej, ale myśląc wciąż o wiadomym artykule, straciłam wenę twórczą. To prawda, że w

  • For Borsuk with Love

    Odrabiam zaległą pracę domową zadaną mi przez Borsuka. Czytam artykuł z Przekroju już kolejny raz i myślę jak by tu napisać coś sensownego. Myślę i myślę i j

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2007/09/20 19:20:22
o!!
a to ci reweleacja.. juz lece;)
-
Gość: marzena100, *.internetdsl.tpnet.pl
2007/09/24 11:01:14
Ja też...
-
Gość: just, *.internetdsl.tpnet.pl
2007/09/25 10:02:31

reaktywacja!
brakowało mi tego...
-
2007/09/27 13:45:14
nareszcie jak się się,że wróciłaś.niesamowita niespodzianka z nowym blogiem no to lete czytać
-
Gość: nei nei, *.lodz.mm.pl
2007/09/28 23:30:20
Witaj :) bardzo się cieszę z reaktywacji i już biegnę podejrzeć, co na nowym blogu :)
-
2007/10/01 10:17:07
Przepraszam bardzo, ze nie pisze na temat. Bardzo lubie twoj blog, niestety jes on polecany jest przez blog moja Francja, ktory regularnie wprowadza cenzure!!!!!


UWAGA FABELLA WPROWADZA CENZURE .

Wczoraj zostałam wyrzucona za komentarz do tekstu ” Kto ty jesteś ? Francuz mały. Jaki znak twój? Orzeł biały.” :
moj komentarz nie byl obrazliwy wobec autorki wpisu, po prostu wskazywal bledy ortograficzne i inne, ktore autorka popelnila.
Oto komentarz, za który mnie św.Fabella ukarała:

„W tekście odkryłam niestety kalkę z francuskiego- w języku polskim „prowadzi się konwersację”, ale się nie „konwersuje”, jak piszesz Fabello. Proponuję użyć” rozmawiać z”.
Inny błąd, tym razem gramatyczny, w zdaniu : „Mówię głośno, wyraźnie i wypełniam każdy moment dnia na polską rozmowę.
Powinno być: „Mówię głośno, wyraźnie i poświęcam każdy moment dnia na polską rozmowę.
Jest to przykład substytycji, czasownik” poświęcać”został zastąpiony czasownikiem ”wypełniać”.
Jak widać język polski jest bardzo wymagający, rekcje tych czasowników są różne: „wypełniać” + narzędnik, a nie jak w tekście, „wypełniać”+ „na” +biernik.

I jeszcze coś. Zauważyłam, że w Twoim puryzmie brak miejsca na interpunkcję.
Jest też błąd ortograficzny: „Niektórzy chcą być bardziej francuzcy niż sami Francuzi » , no , ale jest on pewnie zwykłą literówką?!

No cóż wszyscy tracimy kontakt z językiem, nieprawdaż Fabello?”TO NIE WSZYSTKO! Błędy, o których pisałam w ocenzurowanym komentarzu, Fabella NATYCHMIAST poprawiła we wpisie”Kto ty jesteś ? Francuz mały. Jaki znak twój? Orzeł biały.” Ani słychu, ani widu, nieprawdaż?!
Brawo Fabello, zamiast mnie wyrzucać ze swojego bloga powinnaś mi podziękować za uwagi.
Postaram się napisać więcej o braku rzetelności w Twoim blogu, w GW w licznych komentarzach juz na ten temat napisałam. Nie jestem zresztą jedyną osobą, która oskarża Cię o brak tolerancji i wybuchowość, której najczęstszym objawem jest cenzurowanie Twoich czytelników.
Zyczymy refleksji nad samą sobą Egzaltowanej Damie...

moja byla tozsamosc: monikacx3200
-
2007/10/01 12:21:42

A teraz bez bledow i literowek, bo emocje opadly.
Przepraszam bardzo, ze nie pisze na temat. Bardzo lubie Twoj blog, niestety jest on polecany jest przez blog moja Francja, ktory regularnie wprowadza cenzure!!!!!
-
2007/10/03 05:00:43
Oj, to bardzo się cieszę, opłaciło się znów zajrzeć! pozdrawiam!
-
2014/07/22 13:07:40
Reaktywacja to była chwilowa, jednorazowa widzę. Otworzyłaś w końcu ten skup złota, że nie masz czasu na bloga, czy może wygrałaś w totka. Niezależnie od tego, ciesze się jeśli idzie ci dobrze :)